Jak zlepšit energetickou efektivnost krbu

Náklady na energii jak asi všichni vědí stoupají. Zatímco majitelé domů zoufale hledají další možnosti řešení jak ušetřit za energie, většina z nich pokud mají krb si neuvědomuje, že spousta tepla jim bez využití utíká právě komínem. Zkuste následující 4 tipy jak zvýšit jeho efektivnost.

1. Nainstalujte horní těsnící komínovou klapku. Nejvíce prodávaná těsněné kominové klapky se používají také místo klasické klapky v dolní části krbu. Horní těsnící klapka funguje jako dveře, které  udržují drahý teplý vzduch uvnitř domu. Tento princip funguje po celý rok jak pro chlazení tak pro vytápění. Tuto klapku můžete zakoupit i on-line a následně ji buď instalovat sami nebo si zavoláte specialistu.

flfl_32. Nainstalujte zadní litinovou stěnu krbu. Účelem této stěny je ochrana zadní zděné části krbu i zlepšení designu krbu. Hlavním zajímavým výsledkem je však vyšší účinnost krbu co se týče vyzařování tepla zpět do místnosti.

3. Instalujte systém ohřívání krbu. Systém natahuje vzduch z místnosti a cirkuluje jej přes komoru, kde se vzduch ohřívá a vrací zpět do místnosti. Tento systém je uzavřený, tedy nehrozí žádný dým či popel. V závislosti na tom jaký typ zakoupíte můžete tak výrazně také ušetřit za teplo. Konkrétní ohřívač krbu může být také instalovaán s krbem se skleněnými dvířky, čímž se šetří ještě více peněz na otop.

4. Instalujte na krb skleněné dvířka, které asi budou představovat největší investici, nicméně se vám to vrátí na úspoře za teplo. Skleněné dvířka na krbu tvoří bariéru mezi pokojem a komínem, což je nezanedbatelná výhoda. Další je jejich bezpečnostní funkce, pro ochranu dětí a zvířat v domě. Pokud chcete mít lepší výhled na hořící krb tak je možné pořídit za skleněná dvířka také průhlednou zástěnu ke krbu, kterou využijete v okamžiku, kdy budete chtít otevřít skleněná dvířka. Zabráníte tak, aby do místnosti létali jiskry nebo uhlíky.

silverheat

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat