Jak se postarat o vše kolem krbu

Nemá smysl se dohadovat, jaký typ krbu má nejkrásnější plameny. Dřevo krby jsou a budou vždy nejvíce elegantním a nejlevnějším řešením na trhu. Bez ohledu na to, co si lidé myslí o krbech na dřevo, nejdůležitější je, aby se o ně postarali. Váš krb je srdcem vašeho domova. To je důvod, proč je třeba se naučit vše, co můžete o tom, jak udržovat váš krb na dřevo v kondici.

Péče o krb na dřevo

creosote-buildupPrvní věcí, na kterou se budete ptát sami sebe, je to, co budu dělat s popelem? Ponechejte vždy o malé množství popela na dně krbu, tak  bude působit jako izolátor během měsíců, kdy jej používáte. Také se ujistěte, pokud jej používáte pravidelně aby jste čistili topeniště pravidelně alespoň jednou týdně v rukavicích a prachové masce. Odstraňte všechen další popel lopatkou a dalšími krbovými nástroji, které byly dodány s krbem. Existuje několik způsobů, jak používat popel. Nejčastější je využít jej pro posyp ledu v zimních měsících.

Něco, co budete chtít sledovat, je akumulace kreosotu. Zanášení kreosotem je snadné, protože se lehce hromadí v případě, že dřevo zcela neshoří. V okamžiku, kdy uvidíte větší nahromadění kreosotu /černý dehet/, je nutné ji co nejdříve odstranit nějakým vhodným prostředkem.

Bezpečnost na prvním místě

Pokud vlastníte krb na dřevo musíte si být jisti, že je vše pravidelně kontrolováno a čištěno profesionálním kominíkem a to zejména pokud si koupíte nový dům s krbem. Jakmile se tak stane, klíčem je sledovat váš krb pokaždé, když jej používáte pro jakékoliv známky nahromadění usazenin či jiných problémů. Akumulace kreosotu je velmi nebezpečná a může způsobit požár, a to je důvod, proč je třeba jej rychle odstranit. To stejné se týká sazí. Saze jsou měkčí než kreosot, ale stále jsou nebezpečně hořlavé a je třeba je pravidelně vyčistit.

Poslední věcí, která může zvýšit účinnost spalování dřeva v krbu je zvážit nákup skleněných tepelně odolných dveří do krbu, nebo zábrany ke krbu a ventilátoru, který bude hnát teplo přímo do místnosti. Tímto způsobem se také budete chránit před vystřelujícími uhlíky z ohně.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat