Bezpečné místo pro domácí mazlíčky u krbu

Zima je slovo, které není třeba popisovat. Naštěstí pro nás, kteří nemají rádi zimu, to také znamená, že je čas začít řešit topení dřevem či plynem v krbu. Zážitek, který je ještě příjemnější pro chovatele domácích zvířat! Ovšem když přijde na domácí zvířata a krby, je důležité pochopit jejich lásku pro teplo a zároveň jim zajistit bezpečný prostor.

Už slyším jak se ptáte: „Jak můžu udržet svého domácího mazlíčka v bezpečí?“

2027037-bigthumbnailPři provozu krbu na dřevo, nemůžeme být nikdy dost opatrní: Nezapomeňte hlavně na klapku !!! To by měla být poslední a první věc, kterou byste měli zkontrolovat, než začnete zakládat oheň. Zapomenout na klapku před zapálením ohniště může být smrtící pro vás i vašeho domácího mazlíčka.

I když můžete mít instalované žáruvzdorné skleněné dveře, ty nejsou vyrobeny tak, aby odolávali nárazům (stát se může cokoliv). Naštěstí existuje mnoho možností z nichž si můžete vybrat, aby jste ochránili i svého domácího mazlíčka i vaše krbová dvířka, protože přiznejme si to; výměna žáruvzdorných skleněných dveří není nejlevnější záležitostí. Pokud je ještě nemáte, důrazně doporučujeme, abyste si jepořídili! Je velmi důležité, aby mezi krbem a vaším domácím mazlíčkem, byla nějaká překážka. Tím, se také zabrání popálení vysokým teplem, které pochází z vašeho krbu. Existuje samozřejmě také mnoho dekorativních možností, takže se nemusíte starat o zničení vašeho stylu krbu a interiéru.

Trénink je klíčem k bezpečnému a příjemnému prostředí

Chcete-li vytvořit bezpečnou oblast nejen pro vás, ale i pro vašeho domácího mazlíčka, je důležité naučit ho, že oblast kolem krbu není hřiště. Stanovit hranice pro situaci kdy je krb v provozu a kdy není. Ujistěte se, že čas na hraní přesunete po dobu provozu do jiné místnosti. Totéž se týká místa pro léčení a prostoru kolem krbu.

Potom, když vaše zvířátko pochopí, kde je relaxační zóna. Přeneste mu pelíšek do bezpečné vzdálenosti od ohně a použijte tuto chvíli k pomazlení, aby si vytvořil pocit bezpečí na novém místečku. Nezapomeňte, že naši malí společníci mají teplejší krve, než my, a rádi lenoší u ohně, stejně jako my.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat