skladování krbového dřeva

Dřevo do krbu

Výběr dřeva

Dobře vybrané a skladované dřevo má vliv na zda bude hořet čistý, jasný plamen, který také nebude tak znečišťovat vzduch v místnosti. Vyberte si kvalitní starší dřevo a uložte jej na suchém a bezpečném místě. V případě, že chcete mít zásobu dřeva po ruce je možné kromě krbového koše pořídit i designový regál na dřevo, který zakomponujete do místnosti.

Zelené dřevo, které bylo vytěženo v poslední době není pro spalování vhodné. Obsahuje až 45% vody, což je mnohem víc, než je žádoucí pokud chcete oheň bez kouře. Hořící čerstvé dřevo nejdříve uvolňuje vodu a teprve po vysušení dřeva se dostává do fáze spalování o který jde především. Využití vyschlého dřeva celý tento proces urychlí. I toto dřevo má asi 20 – 25% vlhkost, ale i tak je to dostatečné pro dobrý čistý plamen.  Ideální je dřevo pro krb skladovat minimálně 6 měsíci předem v suchém prostředí.

5-the-original-storage-space-tree

Při nákupu dřeva se podívejte na jeho konce zda jsou temnější a zda má dřevo viditelné praskliny nebo trhliny. Zvedněte ho a vyzkoušejte váhu. Čerstvé dřevo bude světlejší a také těžší nebo starší. Pokud s nimi o sebe narazíte a slyšíte zvuk jako tleskání je to v pořádku. Pokud má tupý zvuk je to špatné znamení.

I přes tato doporučení může koupit dřevo čestvé, které však necháte aspoň 6 měsíců na suchém místě.

Skladování dřeva

indexDřevo do krbu nemůžete nechat někde venku na pospas počasí. Několik dešťů může zhoršit kvalitu krbového dřeva. Sníh je ještě horší, díky pomalému táni se voda může dostat přímo do struktury dřeva. Také mokrá zem na, které dřevo leží mu neprospěje. Proto vždy ukládejte dřevo ne přímo na zem, ale dejte pod něj nějakou podložku.

Pokud dřevo skladujete venku je ideální mít nějakou boudu na dříví, kde jej uskladníte na podložku a bude tak dobře větrané ze všech stran. Tj. může dále vysychat a působí na něj také teplo ze slunce.

Jestliže nemáte k dispozici přístřešek, použijte větší klády na vytvoření základu, na který naskládáte dřevo. To následně v případě deště nebo přes zimu zakryjete kompletně plachtou. Tak se vyhnete vlhkosti a dřevo bude moci dýchat a vysychat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat